Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dlaczego warto zakładać własny biznes?

SukcesWedle waszych próśb miał być teraz wpis odnośnie korzyści płynących z zakładania spółek, ale można powiedzieć, że przeskoczylibyśmy jeden rozdział w książce. W tym wpisie chciałbym przedstawić Ci plusy płynące z prowadzenia własnego biznesu.

 

Wielu ludzi którzy osiągneli sukces twierdzi iż nie ma możliwości zarobienia dużych pieniędzy jeśli pracujemy na etacie z czym nie do końca bym się zgodził. Ja bym powiedział że większe prawdopodobieństwo zarobienia dużej kasy jest wtedy kiedy prowadzisz własną działalność i to tylko wtedy kiedy to nie zatrzymujesz się w miejscu jak czyni to wiele przedsiębiorców np. Otwierają jeden mały sklepik z ciuchami i prowadzą go przez dziesięciolecia, nie oszukujmy się w taki sposób nie da się zarobić pieniędzy które gwarantowały by nam wygodne i stabilne życie.

 

Można powiedzieć, że pierwsza korzyść z prowadzenia własnej firmy już wymieniłem. Kolejną i jak że ważną są podatki. Każdy człowiek pracujący na etacie jest opodatkowany przed wypłatą, a znaczy to tyle że w momencie otrzymania pieniędzy na swoje konto z tytułu wypłaty miesięcznej, otrzymujesz już wypłatę po opodatkowaniu i wielu innych odciągnięciach dla państwa, kiedy prowadzisz swoja działalność jest odwrotnie, podatki są odciągane po odliczeniu kosztów prowadzenia działalności. Odpisy podatkowe które omijają zwykłego pracownika etatowego są też dość znaczące i nie możemy ich pominąć. Dla przykładu.... jako pracownik etatowy kupując paliwo na stacji paliw płacisz i nic nie możesz odpisać od podatku, płacisz cenę paliwa, akcyzę, podatek Vat i Bóg wie co jeszcze, prowadząc działalność gospodarcza koszt paliwa do samochodu możesz sobie wpisać w koszty w firmie, a znaczy to tyle iż koszt paliwa pomniejsza Twój dochód i obniża podatek do zapłacenia, uogólniając, zarabiający biznes prowadzony przez myślącego człowieka paliwo do samochodu ma za pół darmo. Ktoś może powiedzieć, że mam samochód ale na siebie i nie mogę go wykorzystać w firmie bo przerejestrowanie go nie jest opłacalne. ok. Ale można go użyczyć firmie umową użyczenia i już wtedy można odliczać koszty paliwa :)

 Kolejną może mniej znaczącą korzyścią jest "wolność". Masz swobodę, nie ma osób stojących Ci nad głową i pilnujących, a nawet wręcz wypatrujących Twoich błędów. Dla wielu to może być minus bo jeśli nie ma osoby nadzorującej to jest czas wolny, ale tacy nie powinni zabierać się za prowadzenie własnych działalności gospodarczych.

 To kilka korzyści, a uwierzcie mi, że jest ich więcej. Po tym krótkim wprowadzeniu mogę już was wkrótce zaprosić do poczytania wpisu dotyczącego korzyści płynących z zakładania spółek. Ale to już niedługo

 

Możesz dodać komentarz za pomocą Facebooka lub skorzystać z normalnej opcji komentowania

  

 

 

Komentarze   

 
Gabriel Brzozowski
#7 Gabriel Brzozowski 2013-10-03 21:03
Moi drodzy, nie mogę Wam polecać biznesów które macie prowadzić gdyż każdy z nas jest inny jeden będzie dobrze się czuł w MLM, inny w biznesie standardowym, a jeszcze kolejny zarobi miliony sprzedając pączki. Takie predyspozycje ustala się indywidualnie. Ale cieszę się iż liczycie się z moim zdaniem :)
Cytować
 
 
Filip
#6 Filip 2013-10-02 21:44
Też mnie ciekawi jaki biznes polecasz ?
Cytować
 
 
Kasia Modzelewska
#5 Kasia Modzelewska 2013-09-27 22:59
A jaki biznes polecasz? Co powiesz o biznesie MLM ?
Cytować
 
 
Wikary
#4 Wikary 2013-09-16 22:43
A kiedy wpis o spółkach ?
Cytować
 
 
MAria
#3 MAria 2013-09-16 13:35
Wina Tuska :)
Cytować
 
 
Tytus
#2 Tytus 2013-09-15 21:31
Nasze kochane państwo !!!!
Cytować
 
 
Francuz
#1 Francuz 2013-09-15 21:22
Nigdy nie patrzyłem na swoją wypłatę w ten sposób, jestem zasmucony i wkur....
Niestety do biznesu potrzebny jest pomysł a ja tego nie posiadam :sigh:
Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

O Autorze

Witaj

 Gabriel Brzozowski

Nazywam się Gabriel Brzozowski i jestem autorem tego bloga. Pisze to wszystko aby pomagać przedsiębiorcom w budowaniu swoich firm, a ludziom pragnę przypominać , że mają marzenia które wbrew pozorom same się nie spełnią. Zapraszam Cię do regularnego czytania i odwiedzania mojego bloga. 

Zapisz się !

Zapisz się aby otrzymywać informacje o nowościach, promocjach czy nowych wpisach na blogu


Wiadomość HTML?